Výtvarný obor ZUŠ V. Snítila Mimoň informuje

Žáci naší ZUŠ V. Snítila Mimoň se zúčastnili celostátní přehlídky dětských výtvarných prací, která má tři kola s různými aktuálními tématy. Elektronicky jsme zaslali obrázky do ročníku 2022/2023 s názvem Inspirováno uměleckým dílem. Obrázky posuzovala odborná porota, která se skládá z výtvarnic Střediska volného času Lužánky. V 7. kategorii pro ZUŠ a kroužky zájmového vzdělávání ve věku 11-15 let se umístila naše žákyně Veronika Pánková (14 let), s názvem díla Pobřeží s mořskou pannou. Na základě vyhodnocení jsme byli požádání o zaslání vybraného originálů pro grafické zpracování pro tisk kalendáře.

Výtvarné dílo Veronika Pánkové

Nejlepší obrázky pak tvoří obrazovou část stolního kalendáře Děti malují pro Konto Bariéry. Kalendář vyrábí nakladatelství Helma 365, kde můžete kalendář rovněž zakoupit. Výtěžek z kalendáře slouží k nákupu školních pomůcek pro handicapované děti a studenty. Kalendáře je možné zakoupit rovněž v běžné obchodní síti, nebo na stránkách vydavatele  www.projektypomahaji.cz. Zde je cena nejnižší a 80% z výtěžku je zaslán na účet Konta Bariéry. Celý projekt podporují mediální agentura ČTK a edookit, výrobce školních informačních systémů. Veliká gratulace patří naší žákyni Veronice Pánkové a doufáme, že výtvarné dílo Verunky bude umístěné do kalendáře na rok 2025.

Výtvarné dílo Karolíny Tesařové

Dále se naši žáci zúčastnili výtvarné soutěže: Děti památkám, památky dětem. Rok s šlechtickým rodem Harrachů. V kategorii 6. a 7. třída se na 2. místě umístila Karolína Tesařová se svojí hraběnkou Harrachovou a za originální dílo Jana Nepomuka hraběte Harracha obsadila Eliška Čermáková 3. místo. Skvělá práce, velká gratulace.

Originální dílo Elišky Čermákové

Slavnostní vernisáž s vyhlášením a předáním cen vítězů proběhne ve Společenském domě Jilm dne 8. 6. 2023 v odpoledních hodinách.

 

 

Mgr. Vendula Böhmová
Výtvarný obor ZUŠ V.Snítila Mimoň

Menu